1137 - Bidé / pall 1800-tal

1137 - Bidé / pall 1800-tal
1137 - Bidé / pall 1800-tal
1137 - Bidé / pall 1800-tal
1137 - Bidé / pall 1800-tal

Såld för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

BIDÈ, stomme fanerad i mahogny, lock med stoppad textilklädd sits, bärhandtag i förgylld brons, skål i porslin, 1800-talets andra hälft, höjd ca 48, 55 x 36 cm

Bruksslitage, ett dtaghandtag saknas

781152

2020-08-22