1137 - Bidé / pall 1800-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
BIDÈ, stomme fanerad i mahogny, lock med stoppad textilklädd sits, bärhandtag i förgylld brons, skål i porslin, 1800-talets andra hälft, höjd ca 48, 55 x 36 cm
Bruksslitage, ett dtaghandtag saknas
781152
2020-08-22