Vaser Rörstrand

Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand
Vaser Rörstrand

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VASER, (4 st), varav 3 från Rörstrand, olika storlekar, en vas, fajans, av Gunnar Nylund, signerad, höjd ca 27 cm, två vaser, fajans, signerade BL, höjd ca 7-7,5 cm, samt en vas med lergodsglasyr, höjd ca 7 cm

Smärre slitage och repor

781232

2020-06-13