Einar Höste
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EINAR HÖSTE (1930-2013), (2) Kub - svart mot vitt, signerad och daterad 2011, 14/320 samt provtryck, bladmått ca 47x31 resp 45x31 cm, utvikbara
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
Oramad, provtrycket med spår av blyerts (utsuddad text)
781297
2020-06-14