Einar Höste

Einar Höste
Einar Höste
Einar Höste
Einar Höste
Einar Höste
Einar Höste

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EINAR HÖSTE (1930-2013), (2) Kub - svart mot vitt, signerad och daterad 2011, 14/320 samt provtryck, bladmått ca 47x31 resp 45x31 cm, utvikbara

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Oramad, provtrycket med spår av blyerts (utsuddad text)

781297

2020-06-14