Officerssabel 1800-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SABEL, för officer, 1800-talets slut, genombrutet fäste med riksvapnet, klinga med etsad dekor "Fädernäslandet" samt "Konungen", stålbalja, klingas längd ca 79, total längd 91 cm
Korrosion
781298
2020-06-09