Fåtölj av Carl Gustaf Hiort af Ornäs

Klubbat för:

300 EUR

Utropspris

400 EUR

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtöl, "Pedro", för Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1950-tal, bredd 71cm, höjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare klädsel

781307

2020-06-13