Skåp

Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKÅP, Korea, 1800-tal, tvådelat, med 4 lådor och luckor, stomme i trä, skjutdörrar med papper, beslag i järn, nyckel finns, höjd ca 178 samt 99x48 cm

Proveniens: Bengt Nyréns samlingar därefter nuvarande ägarens familj

Bruks och åldersrelaterat slitage

781323

2020-06-10