Karta över 30 åriga kriget

Karta över 30 åriga kriget
Karta över 30 åriga kriget
Karta över 30 åriga kriget
Karta över 30 åriga kriget
Karta över 30 åriga kriget
Karta över 30 åriga kriget
Karta över 30 åriga kriget
Karta över 30 åriga kriget

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KARTA, "Europa zur Zeit des 30 jährigen Krieges und bis 1700 nach Karl von Spruner von C.A.Bretschneider, 1:4,000000, Gotha: Justus Perthesför", handkolorerad papper, monterad på duk, ca. 122x150 cm, vikt och rullad

Kraftigt slitage, fläckar, hanteringsveck, skador

781344

2020-06-18