Kista

Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KISTA, Asien, 1800-tal, lucka, med beslag, sprint och lås i svartmålat järn, invändigt klädd med papper med tryckta kinesiska tecken, nyckel finns men ej komplett lås, höjd ca 66 samt 80x41 cm

Proveniens: Bengt Nyréns samlingar därefter nuvarande ägarens familj

Bruks och åldersrelaterat slitage

781361

2020-06-10