Föreningen för grafisk konst mm Ulf Trotzig
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÖRENINGEN FÖR GRAFISK KONST MM: ca 58 blad (13 årsportföljer), Albert Engström, L Olsson-Arle, Einar Jolin, Gittan Jönsson, Roy Friberg, Ulf Trotzig, varierande mått
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
Ej kompletta, oramade, delvis signerade.
781433
2020-06-14