Bertil Bull Hedlund förlaga

Bertil Bull Hedlund förlaga
Bertil Bull Hedlund förlaga
Bertil Bull Hedlund förlaga
Bertil Bull Hedlund förlaga
Bertil Bull Hedlund förlaga
Bertil Bull Hedlund förlaga
Bertil Bull Hedlund förlaga
Bertil Bull Hedlund förlaga

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BERTIL "BULL" HEDLUND (1893-1950), "Rue de I´Ecole de Médecine´´- Paris, etsning samt blyertsskiss/förlaga, ca 41x28 resp 40x25 cm

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Fläckar/skador, dedikation, ej examinerad ur ram

781456

2020-06-14