Stockholmiana
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
STOCKHOLMIANA, lockask av Louise Adelborg, Rörstrand, tillverkad mellan 1920-1938, "Stockholms Slott", förgylld kant, diameter 9 cm,
bägare i tenn från Norrahammars Bruk, souvenir för Stockholmsutsällningen 1930, höjd 9,5 cm
Ingår i tema-auktionen Stockholm - Mina drömmars stad
Bägare med slitage, lockask med ställvis krackelyr
781461
2020-06-14