Stockholmiana

Stockholmiana
Stockholmiana
Stockholmiana
Stockholmiana
Stockholmiana
Stockholmiana

Klubbat för:

300 SEK

800 SEK

STOCKHOLMIANA, lockask av Louise Adelborg, Rörstrand, tillverkad mellan 1920-1938, "Stockholms Slott", förgylld kant, diameter 9 cm,
bägare i tenn från Norrahammars Bruk, souvenir för Stockholmsutsällningen 1930, höjd 9,5 cm

Ingår i tema-auktionen Stockholm - Mina drömmars stad

Bägare med slitage, lockask med ställvis krackelyr

781461

2020-06-14