Scroll Kina

Scroll Kina
Scroll Kina
Scroll Kina
Scroll Kina
Scroll Kina
Scroll Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SCROLL, på siden, Kina, 1900-talets början, motiv av figurscen, kalligrafi, sigill, ca 22x101 cm

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Skador

781492

2020-06-14