Christian Eriksson skulptur
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
CHRISTIAN ERIKSSON (1858-1935): Sittande same, signerad och daterad Chr. Eriksson Kiirunavaara 1909, gjutarstämpel Herman Bergman, mörkpatinerad brons, A.B. E. GJ-metod, Stockholm, höjd 22 cm
781609
2020-06-09