Christian Eriksson skulptur

Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur
Christian Eriksson skulptur

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

CHRISTIAN ERIKSSON (1858-1935): Sittande same, signerad och daterad Chr. Eriksson Kiirunavaara 1909, gjutarstämpel Herman Bergman, mörkpatinerad brons, A.B. E. GJ-metod, Stockholm, höjd 22 cm

781609

2020-06-09