Bertil Bull Hedlund

Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund
Bertil Bull Hedlund

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BERTIL "BULL" HEDLUND (1893-1950): (12+5), bla ur Drottning Gåsfot, (fransk originaltitel La Rôtisserie de la reine Pédauque), merparten signerade gm K.(Karin) Bull-Hedlund, torrnål/etsning, varierande mått

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Vita ramar

781619

2020-06-14