Oidentifierad formgivare fåtölj 1950-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OIDENTIFIERAD FORMGIVARE, fåtölj, i Hans J Wegners anda, 1950-tal, stoppad och klädd med röd plysch, knapphäftad rygg, lös sittplymå, ben och delvis karm i lackerad bok, sitthöjd ca 42 cm.

Ställvis hårt slitage.

781634

2020-06-21