Bertil "Bull" Hedlund etsning + blyerts

Bertil
Bertil
Bertil
Bertil
Bertil
Bertil
Bertil
Bertil

Klubbat för:

350 SEK

1 000 SEK

BERTIL "BULL" HEDLUND (1893-1950), (2, samramade) "Näcken", 1945, etsning samt blyertsskiss/förlaga, ca 21x15,5 resp ca 19,5x15 cm, samramade

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Hanteringsveck

781723

2020-06-14