Bertil "Bull" Hedlund

Bertil
Bertil
Bertil
Bertil
Bertil
Bertil
Bertil
Bertil

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERTIL "BULL" HEDLUND (1893-1950), (2) "Dam med hund", signerad och daterad Hedlund Bull 1918, bildmått ca 15,5x11,5 cm, "Fransk uteservering", signerad Bertil Hedlund, 1918, torrnål, dediktation "till vännen Axel Fridell", ca 16x12 cm

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

781765

2020-06-14