Bertil "Bull" Hedlund
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL "BULL" HEDLUND (1893-1950), (22) Figurkompositioner, torrnål/etsningar, mestadels signerade K (Karin) "Bull" Hedlund, varierande mått
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
Oramade
781787
2020-06-14