Silverbestick Jacob Ängman "Rosenholm"
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 19 dlr, silver, GAB, Stockholm, 1970-tal, bestående av: 8 bordsgafflar (längd 17,5), 8 bordsknivar (19,5 cm), 2 smörknivar (16 cm), soppslev (18 cm), totalvikt inklusive knivar ca 514 g
Bruksspår, ställvis repor, märken samt oxidering
781812
2020-06-10