Silverbestick Jacob Ängman "Rosenholm"

Silverbestick Jacob Ängman
Silverbestick Jacob Ängman
Silverbestick Jacob Ängman
Silverbestick Jacob Ängman
Silverbestick Jacob Ängman
Silverbestick Jacob Ängman
Silverbestick Jacob Ängman
Silverbestick Jacob Ängman

Klubbat för:

2 000 SEK

3 500 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 19 dlr, silver, GAB, Stockholm, 1970-tal, bestående av: 8 bordsgafflar (längd 17,5), 8 bordsknivar (19,5 cm), 2 smörknivar (16 cm), soppslev (18 cm), totalvikt inklusive knivar ca 514 g

Bruksspår, ställvis repor, märken samt oxidering

781812

2020-06-10