Emile Othon FRIESZ mfl
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAPP, innehållandes teckningar, grafik, mm, 29 st, bla Emile Othon FRIESZ (torrnål, Medici brunnen, Jardin du Luxembourg, Paris(1937), brasiliansk konstnär mfl varierande mått
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
Oramade, skador
781833
2020-06-14