Emile Othon FRIESZ mfl

Emile Othon FRIESZ mfl
Emile Othon FRIESZ mfl
Emile Othon FRIESZ mfl
Emile Othon FRIESZ mfl
Emile Othon FRIESZ mfl
Emile Othon FRIESZ mfl

Klubbat för:

4 800 SEK

2 000 SEK

MAPP, innehållandes teckningar, grafik, mm, 29 st, bla Emile Othon FRIESZ (torrnål, Medici brunnen, Jardin du Luxembourg, Paris(1937), brasiliansk konstnär mfl varierande mått

PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019

Ingår i auktionen Karl Haskels samling

Läs mer

Oramade, skador

781833

2020-06-14