TAKFOTOGENLAMPA elektrifierad
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 18/1900-tal, elektrifierad, bronserade stomme, brännhus i majolika, trearmad med plats för 9 ljus, ljusmanschetter i blå glasmassa, behängd med prismor, höjd ca 106, diameter 50 cm
Senare elektrifierad, saknar kupa, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, saknas enstaka prtismor, mindre nagg kan förekomma
781847
2020-06-10