Ben Nicholson handkolorerad etsning

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BEN NICHOLSON (England, 1894-1982): "Aegean"/"Flowing forms", utgiven av stämplad Leslie Waddington Galleries (London), tryckt av Francois Lafranca, Locarno, handkolorerad etsning på s k wove paper, signerad B Nicholson 67, 20,5x29.5 cm

Proveniens: I gåva till nuvarande ägare för prisföreläsning i Strasbourg 1989

Ej examinerad ur ram

781848

2020-06-17