Vicke Lindstrand vaser Kosta

Vicke Lindstrand vaser Kosta
Vicke Lindstrand vaser Kosta
Vicke Lindstrand vaser Kosta
Vicke Lindstrand vaser Kosta
Vicke Lindstrand vaser Kosta
Vicke Lindstrand vaser Kosta
Vicke Lindstrand vaser Kosta
Vicke Lindstrand vaser Kosta

Klubbat för:

500 SEK

Arviointi

800 SEK

Kuvaus

VICKE LINDSTRAN, 2 st, vaser, klarglas med dekor av luftbubblor och sjögräs i underfångsteknik, graverade med Surte Glasbruk 1862-1962, PLM, höjd 22 samt 23 cm, signerade Kosta undertill.

Kuntoraportti

Något slitage.

781887

Päivämäärä:

2020-06-21