Servisdelar från Arabia

Servisdelar från Arabia
Servisdelar från Arabia
Servisdelar från Arabia
Servisdelar från Arabia
Servisdelar från Arabia
Servisdelar från Arabia
Servisdelar från Arabia
Servisdelar från Arabia

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARABIA, porslin (11 dlr), bestående av: 1 tallrik, 1 temugg, 1 sockerskål med lock, samt 5 kaffekoppar med fat, från serien "Valencia", av Ulla Procopé, 1 bricka "SÅG/UT", av Svea Granlund, 1 ask med lock "Köökki", av Gunvor Olin-Grönqvist, dekor med blått, signerade

Smärre slitage, lock till ask saknar en skurv

781943

2020-06-10