Spode Spode´s Bouquet

Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet
Spode Spode´s Bouquet

Klubbat för:

400 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SPODE, "Spode´s Bouquet", kaffeservis, 15 dlr., flintgods, England, 1900-talets mitt, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, höjd ca 5-20 cm

Kuntoraportti

Nagg, enstaka sprickor

782211

Päivämäärä:

2020-06-12