Arabia

Arabia
Arabia
Arabia
Arabia
Arabia
Arabia

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ESTERI TOMULA, 12 mockakoppar /espressokoppar med fat, Arabia 1960-tal, porslin, tryckt dekor i svart och beige, invändigt förgyllda, även hänklarna förgyllda, signerade Arabia E.T., höjd 5,5 cm, fatens diameter 11 cm, i originalschatull märkt Stockmann (varuhuset i Helsingfors)

782228

2020-09-13