Stridsklubba

Stridsklubba
Stridsklubba
Stridsklubba
Stridsklubba
Stridsklubba
Stridsklubba
Stridsklubba
Stridsklubba

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STRIDKLUBBA, indio-persisk, 1800-tal, stål med förgylld dekor av växtslingor, träskaft med klätt med grön textil, längd ca 61 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Mindre bristning på klubbhuvud

782325

2020-06-12