Taklampa 1920/30-tal

Taklampa 1920/30-tal
Taklampa 1920/30-tal
Taklampa 1920/30-tal
Taklampa 1920/30-tal
Taklampa 1920/30-tal
Taklampa 1920/30-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

3 000 SEK

TAKLAMPA, 1920/30-tal, glas och mässing, dubbla delvis blästrade, den undre kupan med dekor av blommor, bladrankor, tistlar, trollsländor med mera, fyra ljuspunkter, diameter ca 58, höjd ca 50 cm.

Slitage efter ålder, ej funktionstestad.

782363

2020-06-21