Erik Höglund skål vas Anders Wingård
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK HÖGLUND, skål, Strömbergshyttan 1989, polykrom spiralvriden dekor, orange kantrand, signerad Strömbergshyttan samt Erik Höglund med gåvoinskription från formgivaren till Karl Haskel, höjd 10, diameter 23 cm, medföljer vas av Anders Wingård i blått glas med röd kantrand, signerad, höjd 15 cm
PROVENIENS:
Författaren Karl Haskel,1935-2019
Ingår i auktionen Karl Haskels samling
Läs mer
782569
2020-06-14