Konsolbord 1700-tal
Klubbat för:
34 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete i Pehr
Ljungs art, skuren dekor, skiva med imitationsmåleri, 2 lådor i sargen, höjd 78, 133x57 cm
Senare skiva (slagen), slitage, färgbortfall
782573
2020-06-17