Konsolbord 1700-tal

Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal
Konsolbord 1700-tal

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete i Pehr
Ljungs art, skuren dekor, skiva med imitationsmåleri, 2 lådor i sargen, höjd 78, 133x57 cm

Senare skiva (slagen), slitage, färgbortfall

782573

2020-06-17