Vas

Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas
Vas

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

VAS, 1900-tal, med kvinnoansikten som hänklar, locket i form av krona, märkt med bl a C, fajans, underglasyrblått, höjd ca 30 cm

Omfattande lagning på foten, nagg vid mynningen

782684

2020-06-14