9 - Väggskåp 1700-/1800-tal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGSKÅP, hörnmodell, bemålad furu, dörr, senare bemålning med kinesiserande bemålning med gulddekor mot svart botten, 1700-/1800-tal, höjd ca 95 cm
Åldersrelaterat slitage, bemålning från sent 1800-tal
782732
2020-08-21