9 - Väggskåp 1700-/1800-tal

9 - Väggskåp 1700-/1800-tal
9 - Väggskåp 1700-/1800-tal
9 - Väggskåp 1700-/1800-tal
9 - Väggskåp 1700-/1800-tal
9 - Väggskåp 1700-/1800-tal
9 - Väggskåp 1700-/1800-tal

Såld för:

6 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGSKÅP, hörnmodell, bemålad furu, dörr, senare bemålning med kinesiserande bemålning med gulddekor mot svart botten, 1700-/1800-tal, höjd ca 95 cm

Åldersrelaterat slitage, bemålning från sent 1800-tal

782732

2020-08-21