Bojan Kina 1800-tal
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOJAN med lock, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av upprepade lyckotecken samt växtslingor i underglasyrblått, höjd ca 22 cm
Skador: Nagg insida lock och fotring, några tunna glasyrsprickor
782837
2020-06-15