31 - Taburett sengustaviansk
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TABURETT, sengustaviansk, bronserat / förgyllt lövträ, fast klädsel i silkestextil, senare renoverad, omkring 1800, höjd ca 41, 42 x 36 cm
Proveniens: Carl Gustaf Petersens, Holmagården
Bruksslitage, färgbortfall
782874
2020-08-21