31 - Taburett sengustaviansk

31 - Taburett sengustaviansk
31 - Taburett sengustaviansk
31 - Taburett sengustaviansk
31 - Taburett sengustaviansk

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TABURETT, sengustaviansk, bronserat / förgyllt lövträ, fast klädsel i silkestextil, senare renoverad, omkring 1800, höjd ca 41, 42 x 36 cm

Proveniens: Carl Gustaf Petersens, Holmagården

Bruksslitage, färgbortfall

782874

2020-08-21