Paul Hoff
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAUL HOFF (född 1945), (2) urna med lock, Gustavsberg, 1989, glaserat stengods med brunsvart-spräcklig dekor, lock i silverfärgad glasyr, signerad och numrerad 89/150, höjd ca 14 cm utan lock, Bisonoxe, etikettmärkt, båda märkta Gustavsberg med studiuohanden, höjd ca 17 samt 19 cm
Locket till urnan är lagat,
782968
2020-06-14