Henry Hughes & Son sextant

Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant
Henry Hughes & Son sextant

Klubbat för:

3 400 SEK

3 000 SEK

HENRY HUGHES & SON, sextant med tillbehör, London, 1905, mässing, glas och trä, märkt "Henry Hughes & Son Ltd 59 Fenchurch St. London", etui i mahogny, certifikat i locket daterat "may 1905". etuiets storlek längd 25 cm, bredd 22,5 cm, höjd 12 cm.

Bruksslitage, en lagning.

783013

2020-06-22