8 stolar "Sjuan", Arne Jacobsen, Fritz Hansen
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar 8 st, Fritz Hansen, Danmark, samtilda daterade 1987, formpressade sitsar lackerade i vitt, förkromade ben av stål, höjd 73, sitthöjd 43 cm
Ingår i temaauktionen Nordisk Design
Bruksslitage, märken kring sits och rygg förekommer
783168
2020-06-21