8 stolar "Sjuan", Arne Jacobsen, Fritz Hansen

8 stolar
8 stolar
8 stolar
8 stolar
8 stolar
8 stolar
8 stolar
8 stolar
8 stolar
8 stolar

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar 8 st, Fritz Hansen, Danmark, samtilda daterade 1987, formpressade sitsar lackerade i vitt, förkromade ben av stål, höjd 73, sitthöjd 43 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk Design

Bruksslitage, märken kring sits och rygg förekommer

783168

2020-06-21