Vällingsklocka

Vällingsklocka
Vällingsklocka
Vällingsklocka
Vällingsklocka
Vällingsklocka
Vällingsklocka

Klubbat för:

400 EUR

Utropspris

500 EUR

VÄLLINGSKLOCKA, gjutjärn, diameter 23, höjd 21 cm, text "Gjuten hos Carl Fr. Grönvalls enka i Stockholm 1815", proveniens: Åby gård

Billnäs goes online

Slitage.

783203

2020-07-02