Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

9 800 SEK

Arviointi

11 000 SEK

Kuvaus

BESTICK, silver, 116 dlr, 1900-tal, GAB resp NK, chippendalemodell, bestående av: 7 matknivar, 14 matgafflar, 8 matskedar, 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 14 bordsskedar, 10 smörgåsknivar (längd 18 cm), 12 smörgåsgafflar (längd 15 cm), 10 kaffeskedar, 14 moccaskedar, såsslev, potatissked, uppläggningssked, vikt exkl. knivar 3040 g, medföljer 8 fruktknivar, nysilver, AG Dufva

Kuntoraportti

Snarlika modeller, bruksslitage

783345

Päivämäärä:

2020-06-17