Spegel

Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel

Klubbat för:

4 800 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SPEGEL, empir, omkring 1800-talets mitt, fanerad med mahogny, bronserade och förgyllda partier, dekor av bla lyra, lagerkrans och lejonmaskaroner, bredd 100, höjd 202, djup 11 cm

Zustandsbeschreibung

Åldersrelaterat slitage med några skador och ställvis anlupet glas, mindre dekordel medföljer

783567

2020-06-22