Spegel
Klubbat för:
4 800 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
SPEGEL, empir, omkring 1800-talets mitt, fanerad med mahogny, bronserade och förgyllda partier, dekor av bla lyra, lagerkrans och lejonmaskaroner, bredd 100, höjd 202, djup 11 cm
Zustandsbeschreibung
Åldersrelaterat slitage med några skador och ställvis anlupet glas, mindre dekordel medföljer
783567
2020-06-22