Urnor 1800-talets första hälft
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URNOR, ett par, 1800-talets första hälft, Frankrike, porslin, förgyllda och glaserade, fyrkantig fotplatta, balusterformad urna med dekor av bladhölster, blomster- och pärlstav, hänklar i form av karyatider, uppsvängd mynning, höjd 28 cm
Smärre bruksslitage
783577
2020-06-18