Porslin Kina
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI PORSLIN, 4 delar, Kina, 1700-tal respektive 1800-tal, tallrik, skålfat samt två skålfat på fot, dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap samt blommor respektive dekor i underglasyrblått, emaljfärger, guld samt järnrött med dekor av trädgårdsmotiv, längd 9,5- 23 cm.
Bruksslitage, nagg, tallrik med lagningar.
783592
2020-06-21