Glasögon 14K

Glasögon 14K
Glasögon 14K
Glasögon 14K
Glasögon 14K
Glasögon 14K
Glasögon 14K
Glasögon 14K
Glasögon 14K

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GLASÖGON, 14K, rödguld, äldre modell troligen 1900-talets början, skalmar, bågar och mellandel i guld, glas med förstoring, mekanik/ gångjärn i doublé

Åldersrelaterat slitage. Glas med repor. Avslut skalmar med bortfall. Otydlig karatangivelse på mellandel. Båge, skalm och mellandel håller 14K syra.

783819

2020-06-28