Sigurd persson Georg Jensen AF Rasmussen Giertta
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIGURD PERSSON, GEORG JENSSEN, A.F RASMUSSEN & CLAËS GIERTTA, sterlingsilver, 5 dlr, bestående av 1 liten skål med hänklar, samt 1 gräddkanna, Sigurd Persson, Stockholm, 1974, 1 bägare, Georg Jensen, ca 1900-talets mitt, Danmark, 1 smörkastrull, AF Rasmussen, ca 1920-tal, art deco,1 skål, Claës Giertta, Stockholm, 1977, rund form, hamrad yta, total vikt ink kastrull med bakelithandtag ca 527 g
Bruksspår
783968
2020-06-17